вівторок, 15 грудня 2009 р.

Нові медіа: стаття Таїси Стадніченко та Михайла Нестора у &СТРАТЕГИИ

Виникнення так званих соціальних медіа та спричинені ними зміни у комунікаційних стратегіях порівнюють з тим, як змінилася тактика ведення військових дій із винаходом літаків. Таїса Стадніченко та Михайло Нестор у грудневому номері журналу &.СТРАТЕГИИ розповідають про те, що і як робити бізнесу в соціальних медіа
http://www.strategy.com.ua/

пʼятниця, 11 грудня 2009 р.

Проект Nords PR Ukraine для TM HiPP победил на международном конкурсе PR проектов European Excellence Awards


11 декабря 2009 года, Вена – Жюри международного конкурса European Excellence Awards 2009 объявило победителей. В категории «Кризисные коммуникации» первое место получил проект Nords PR Ukraine «Как сберечь репутацию за 39 часов» для производителя детского питания «ХиПП Украина». Напомним, что в этом году Nords PR Ukraine стало единственным украинским PR-агентством, которое попало в шорт-лист European Excellence Awards сразу в двух категориях: “Кризисные коммуникации ” и “Связи с общественностью”.

В финале категории «Кризисные коммуникации» проект Nords PR Ukraine конкурировал с проектами «Сохранение репутации Hitachi во время закрытия фабрики», «Коммуникации спасательной операции бельгийской спасательной службы», проектом по оглашению неплатежеспособности немецкой судостроительной компании Wadan Yards и коммуникационной программой возобновления строительства Евротуннеля.

В октябре 2009 года этот проект уже отметило первым место жюри украинского национального конкурса PR-проектов Pravda Awards 2009 в номинации «За самое эффективное решение поставленной задачи с помощью PR-инструментов на базе этических стандартов».

«Мы очень рады, что первыми показали европейскому PR-сообществу, что уровень профессионалов Украины соответствует высочайшим международным стандартам. Надеемся, что уже в ближайшем будущем и в перечне региональных категорий в Excellence Awards рядом с Польшей и Россией появится и Украина», прокомментировала управляющий партнер Nords PR Ukraine Таисия Стадниченко.

Всего же участие в конкурсе European Excellence Awards 2009 приняло 1200 проектов в 50 категориях, которые оценивало жюри из 30 европейских профессионалов в области PR.

середа, 9 грудня 2009 р.

Цифрове бушидо, або набір PR-самурая


На минулому тижні я з колегою, Оксаною Коротун, прочитали два майстер класи у Школі PR в КПІ – я говорив про ефективність та оцінку PR-кампаній, а Оксана – про використання Інтернет-інструментів загалом та нових медіа зокрема.

Що мені кинулось в очі – то це те, наскільки «підковані» в нових медіа студенти. Майже в кожного був свій Twitter-екаунт, третина вела блоги, всі були зареєстровані щонайменше в одній соціальній мережі. Відповідно і розуміння цих інструментів було набагато глибше, ніж у когось, хто лише починає заглиблюватись в нові медіа.

Це наштовхнуло мене на роздуми: які навички необхідні для PR-менеджера зараз? Маю на увазі технічні, а не базові навички.

Декілька тижнів тому Medianext організовував лекцію голандського спеціаліста з медіа-бізнесу Piet Bakker з University of Amsterdam (на блозі Артура Оруджалієва можна, до речі, переглянути вичерпний конспект виступу).

Зокрема, Беккер говорив про образ сучасного журналіста, який, на його думку, повинен бути набагато гнучкішим та широко профільним, ніж 10-20 років тому. Цитую Беккера: «Reporters must be much more flexible (able to write, shoot, edit). You don’t have to be perfect photographer, but you should be able to shoot a photo for a newspaper or an Internet video. Don’t try to make one perfect photo – make 30 and one will fit». А британська газета Guardian, за його словами, навіть не розглядає резюме журналістів, які не мають власного блогу.

Думаю, що ці вимоги часу повністю стосуються і піар-спеціалістів. З трьох колег, які приєднались до нас за останні місяці, двоє ведуть власні блоги, всі троє зареєстровані у щонайменше трьох соціальних мережах та мають власні облікові записи у Twitter.

Ось і ось цікавий перелік навичок, які вважають за необхідні наші західні колеги.

А на вашу думку - чи важливо це в Україні зараз? Якщо ні, то коли ми "доростемо" до цього рівня?

(disclaimer) мені здається - вже доросли )))