Виникнення так званих соціальних медіа та спричинені ними зміни у комунікаційних стратегіях порівнюють з тим, як змінилася тактика ведення військових дій із винаходом літаків. Таїса Стадніченко та Михайло Нестор у грудневому номері журналу &.СТРАТЕГИИ розповідають про те, що і як робити бізнесу в соціальних медіа
http://www.strategy.com.ua/
вівторок, 15 грудня 2009 р.
Нові медіа: стаття Таїси Стадніченко та Михайла Нестора у &СТРАТЕГИИ
пʼятниця, 11 грудня 2009 р.
Проект Nords PR Ukraine для TM HiPP победил на международном конкурсе PR проектов European Excellence Awards
В финале категории «Кризисные коммуникации» проект Nords PR Ukraine конкурировал с проектами «Сохранение репутации Hitachi во время закрытия фабрики», «Коммуникации спасательной операции бельгийской спасательной службы», проектом по оглашению неплатежеспособности немецкой судостроительной компании Wadan Yards и коммуникационной программой возобновления строительства Евротуннеля.
В октябре 2009 года этот проект уже отметило первым место жюри украинского национального конкурса PR-проектов Pravda Awards 2009 в номинации «За самое эффективное решение поставленной задачи с помощью PR-инструментов на базе этических стандартов».
«Мы очень рады, что первыми показали европейскому PR-сообществу, что уровень профессионалов Украины соответствует высочайшим международным стандартам. Надеемся, что уже в ближайшем будущем и в перечне региональных категорий в Excellence Awards рядом с Польшей и Россией появится и Украина», прокомментировала управляющий партнер Nords PR Ukraine Таисия Стадниченко.
Всего же участие в конкурсе European Excellence Awards 2009 приняло 1200 проектов в 50 категориях, которые оценивало жюри из 30 европейских профессионалов в области PR.
середа, 9 грудня 2009 р.
Цифрове бушидо, або набір PR-самурая
На минулому тижні я з колегою, Оксаною Коротун, прочитали два майстер класи у Школі PR в КПІ – я говорив про ефективність та оцінку PR-кампаній, а Оксана – про використання Інтернет-інструментів загалом та нових медіа зокрема.
Що мені кинулось в очі – то це те, наскільки «підковані» в нових медіа студенти. Майже в кожного був свій Twitter-екаунт, третина вела блоги, всі були зареєстровані щонайменше в одній соціальній мережі. Відповідно і розуміння цих інструментів було набагато глибше, ніж у когось, хто лише починає заглиблюватись в нові медіа.
Це наштовхнуло мене на роздуми: які навички необхідні для PR-менеджера зараз? Маю на увазі технічні, а не базові навички.
Зокрема, Беккер говорив про образ сучасного журналіста, який, на його думку, повинен бути набагато гнучкішим та широко профільним, ніж 10-20 років тому. Цитую Беккера: «Reporters must be much more flexible (able to write, shoot, edit). You don’t have to be perfect photographer, but you should be able to shoot a photo for a newspaper or an Internet video. Don’t try to make one perfect photo – make 30 and one will fit». А британська газета Guardian, за його словами, навіть не розглядає резюме журналістів, які не мають власного блогу.
Думаю, що ці вимоги часу повністю стосуються і піар-спеціалістів. З трьох колег, які приєднались до нас за останні місяці, двоє ведуть власні блоги, всі троє зареєстровані у щонайменше трьох соціальних мережах та мають власні облікові записи у Twitter.
Ось і ось цікавий перелік навичок, які вважають за необхідні наші західні колеги.
А на вашу думку - чи важливо це в Україні зараз? Якщо ні, то коли ми "доростемо" до цього рівня?
(disclaimer) мені здається - вже доросли )))