пʼятниця, 24 жовтня 2008 р.

Ярино! Вітаємо з днем народження )


А цей пост мені писати надзвичайно приємно - сьогодні день народження святкує людина, без якої не було б цього блогу та агентства взагалі. Ярино! Бажаємо тобі подальшого професійного зростання, складних завдань, life/work балансу )) та цікавих проектів.
Дякуємо за все, що ти зробила для розвитку і нашого ринку, і агенції. До майбутніх зустрічей!
Вся команда Nords PR Ukraine: Володимир, Таїса, Оксана, Надія, Максим, Женя та Айгарс.
Оля та Ліля приєднуються. Андрій та Юля з UAPR - теж )))

Blogcamp CEE 2008: враження


Мабуть, кожен, пов'язаний з Уанетом та блогами, знає, що на минулих вихідних пройшов BlogcampCEE 2008 - вже друга "неконференція", присвячена блогам, соціальним мережам, Інтернет-проектам та веб2.0-сервісам.

Організатори цього року "виклались" ще більше, ніж минулого - блогкемп тривав 3 дні, учасників було більше, програма - більш насичена: додалися конкурс Best Ukrainian Blog Awards та день інвестора. До речі, блог Nords PR пройшов до фіналу конкурсу блогів в категорії "Професійний блог") Дякуємо всім, хто проголосував за нас, і щиро вітаємо переможця в цій категорії - Романа Хіміча, консультанта у галузі мобільних технологій.

Особливість Блогкемпу - це повністю User-Generated програма. Ажіотаж серед доповідачів був такий, що в перший день вже через пів-години після початку реєстрації я вже не зміг знайти вільного слоту для презентації. Тож презентація про найкращі піар-кампанії в блогах чекатиме наступної нагоди )). Процитую організаторів: "Блоґкемп зібрав 821 учасника з України, Азербайджану, Білорусії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, США, Росії, Узбекистану, Естонії. За 3 дні відбулося 87 блоґкемпівських сесій, а також 3 сесії и 10 презентацій стартапів в рамках Дня Інвестора. В сумі - 100."

В програмі було багато цікавих доповідей. Мені чи не найбільше сподобався виступ Ігоря Шастітко, "Євангеліста" Microsoft - експерта з ІТ-інфраструктури, який розповідав про можливості Live Writer/Live Toolbar та Microsoft PopFly для блогерів і потім в кулуарах - про онлайн-офіс office.live.com для особистого користування та для малого бізнесу. Дещо ми вже застосували в своїй щоденній комунікації, над деякими процесами серйозно задумалися.

А ще я задумався над використанням такого формату для PR-фахівців - наскільки готові, на вашу думку, українські піарщики спілкуватись та ділитись досвідом?

четвер, 9 жовтня 2008 р.

Що об’єднує Nords PR і Gloria Jean’s?


У нашому офісі, як і в багатьох інших, трапляються різні ситуації: іноді вимикається світло, ламається принтер, закінчується папір. Але за будь-яких умов: природних, політичних чи-то економічних, у нас є кава. Ми п’ємо її вранці перед початком роботи, під час брейн штормів та на зустрічах з клієнтами. А вчора ми влаштували колективне вечірнє кавопиття. Точніше для нас його влаштувала мережа кав’ярень Gloria Jean’s, обравши нас переможцем програми «Бізнес дня».
Умови програми прості: потрібно кинути свою візитівку у вазу, що на касі. І хоча ми часто ходимо в Gloria Jeans (одна з кав’ярень в 7 хвилинах від нашого офісу), брали участь в програмі лише двічі. І… двічі вигравали (Володю, і щоб ми без тебе робили, хто б ще так активно брав участь у всіх подіях і програмах :)
Окрім самого факту перемоги, радує в цій ситуації наступне: як грамотно і ненав’язливо компанія вивчає своїх споживачів. Завдяки такій простій і недорогій програмі вона знає назви компаній, сферу їх діяльності, кількість співробітників, їх імена та посади. І всю цю інформацію клієнти закладу надають за власним бажанням. Прекрасний приклад довірчого маркетингу, або, як називає його Сет Годінpermission marketing. Люди самі дають компанії дозвіл спілкуватися з ними. При правильній обробці отриманих даних, Gloria Jean’s зможе досягнути неабияких успіхів в своїй роботі та високої лояльності споживачів.
Хоча їй і зараз це добре вдається – її відвідують, її фотографують, про неї пишуть. Взяти хоча б цей пост :)

вівторок, 7 жовтня 2008 р.

Медіа-тренінги та політика

Переглядаючи останній Kyiv Post, натрапив на невеличку статтю про виступ Віктора Ющенка у Нью-Йорку на зустрічі Council of Foreign Relations. Христя Фріланд, модератор зустрічі та U.S. managing editor Financial Times, після вступного слова Віктора Андрійовича сказала "Usually it's journalists who get politicians in trouble, but President Yushchenko has now gotten me in trouble because of my absolute failure to discipline him on the length of his speech." В українській пресі багато говорять про риторику нашого Президента. Востаннє я зустрічав критику в номері Фокусу, присвяченому 100 найвпливовіших жінкам України, де про прес-секретаря Президента Ірину Ваннікову написали: "Строгая и сдержанная Ирина Ванникова лаконична в своих высказываниях, чем отлично дополняет шефа, любящего растечься мыслью по древу". Українські ЗМІ, вочевидь, не змусили задуматись консультантів першої особи - цікаво, чи матимуть ефект слова закордонних ЗМІ.
На додаток до цієї ж теми зустрів на Slate.com "розбір польотів" інтерв'ю губернатора Аляски, кандидата на Віце-Президента США Сари Палін. На цю ж тему раджу прочитати пост на bitemarks.
Очевидно, що Сара пройшла не один серйозний медіа-тренінг, проте на стосунках із ЗМІ це не відобразилося - погляньте лише на критику її виступів з боку CNN - раз і два. Важливо не лише те, як ти говориш, а й що говориш.
Як речник мені дуже імпонує Барак Обама, а з українських можна виділити Яценюка та Литвина. А виступи кого з українських чи закордонних політиків подобаються вам?