вівторок, 25 серпня 2009 р.

Коли своїх ідей немає, доводиться їх …

Мені насправді не шкода ідей. Їх, зазвичай, набагато більше, ніж можливо реалізувати.

Я ділюся ідеями. Ділюся ними з друзями, які питають поради. Розповідаю ідеї, які можуть принести «суспільну» користь в надії, що хтось їх реалізує. І спостерігати за реалізацією таких ідей – справжнє задоволення.

Думаю, так робимо усі ми, хто працює у консалтинговому і комунікаційному бізнесі.

Але я б хотіла поговорити про те, коли ми змушені спостерігати за реалізацією ідей, які були надані у формі комерційної пропозиції. Презентуючи ідею/концепцію чи віддаючи потенційному клієнтові в руки презентацію, усі ми усвідомлюємо, що ідеї можуть бути використаними і без нас. Кожному з нас у цьому щастило по-різному.

Спілкуючись сьогодні з нашим клієнтом - юридичною компанією, - ми почули відповідь на питання: ідея не може бути захищена. Доводиться розраховувати виключно на порядність і репутацію організації, якій довіряєш ідею/концепцію.

Скажіть, колеги, чи часто Вам доводиться спостерігати, коли Ваші ідеї реалізуються без Вас і як Ви з цим боретеся?

Може, варто створити список організацій, які не вважають за потрібне дотримуватися джентельменських домовленостей з невикористання неоплачених ідей?

P.S. Випадок, який примусив мене написати цей пост, думаю, можна сміливо віднести до суспільно-корисних, незважаючи на відрядження і кількість уточнених пропозицій. Оскільки він працює на благо мого рідного міста. Дай йому Боже процвітання і можливості в подальшому оплачувати послуги.

P.P.S. Вперше ідея продемонструвати гостинність Львова і його туристичну привабливість іншим містам України за допомогою левенят-послів була презентована Львівській міській адміністрації у травні цього року.

четвер, 13 серпня 2009 р.

Про що пишуть ЗМІ: цікавий ресурс


Сьогодні натрапив на чудовий американський ресурс http://www.mediacloud.org/ - сервіс, який аналізує ЗМІ та дозволяє легко і елегантно візуалізувати певні дані: які теми з'являються найчастіше в конкретних ЗМІ, які терміни та поняття з'являються найчастіше в статтях з певним ключовим словом, та про які частини світу/країни найчастіше пишуть ЗМІ?

Так, наприклад, протестувавши сервіс, я побачив, що в NYT менше пишуть власне про Нью Йорк, ніж в Chicago Tribune та The BostonHerald (див. зображення). Можна подивитись ще й інші приклади. Зараз засновники ресурсу (Berkman Center for Internet & Society at Harvard) працюють над збільшенням пошукової бази, а з часом планують відкрити API.
А мені здалося, що було б дуже цікаво переглянути ці показники по нашим ЗМІ. Чекатимемо - можливо, такий продукт з'явиться і в нас.

середа, 5 серпня 2009 р.

Nords PR Ukraine - 2 роки


Нам виповнилося 2 роки і, напевно, це той час коли вже є підстави підбивати підсумки і робити висновки.

На мій погляд, цей вік свідчить про те, що бізнес, швидше все ж таки виживе, особливо, якщо на його долю випали не найкращі часи. І я розумію і глибоко вдячна усім тим, хто долучився до створення нашої компанії і допоміг нам вирости. Я хочу подякувати усім тим, завдяки кому ми зараз існуємо, ким ми стали і чого досягли.

Нашим засновникам:

Nords Porter Novelli і Айгарсу Нордсу особисто. За те, що повірили в український ринок, в потенціал. За те, що наважилися створити бізнес в Україні та не втрачали і не втрачаєте віру в нього протягом усього цього часу.

Ярині Ключковській – співзасновниці і першому директорові компанії. Ярино, я розумію, як складно було наважитися почати бізнес з «0». Дякую тобі за цю відвагу і за величезну працю, яку Ти вклала в агенцію і бренд.

Володимиру Дегтярьову. За те, що повірив у перспективу нового бізнесу, за впертість і професіоналізм, який у значній мірі складає те, що насьогодні знає Агенція. Володя – носій «корпоративного знання», оскільки працює в Агенції з першого дня, і я не уявляю, що б ми робили без його енергії, оптимізму і блискучого почуття гумору.

Я хочу подякувати нашим Клієнтам. Я розумію, як непросто було довірити свої проекти щойноствореній Агенції, розраховуючи тільки на професіоналізм команди. Ваша сміливість і довіра дали нам шанс відбутися як професійній і компетентній компанії на ринку PR України. Кожен Ваш проект - це можливість для нас проявити себе, перевірити свій професіоналізм та майстерність. Дякуємо за те, що надали нам таку можливість, і багато чого навчили

CDMA - дякуємо, що дали нам карт-бланш на створення PR-стратегії для нової команди та за неоціненний досвід роботи з регіональними ЗМІ.

Concorde Capital - за довіру та доступ до перших осіб.

Газекс за досвід антикризового планування і гостре розуміння поняття dead-line’ів.

Днепроспецсталь – за відкриття таланту в кожному своєму працівникові і бажанні розповісти про це цілому світові.

Magisters за вміння слухати та розуміти відмінність маркетингових інструментів від PR.

Open Ukraine – за можливість познайомитися і поспілкуватися з сотнями громадських організацій по всій Україні та знайти 400 яскравих молодих лідерів.

Страхові традиціїза розуміння, що PR повинен тісно співпрацювати з маркетингом, продажами, обслуговуванням клієнтів та HR.

JTI за чіткі завдання, роботу з непростим продуктом, досвід підготовки інформаційної політики по присутності в нових медіа.

MTV Ukraineза погляд на розваги як на бізнес. І на бізнес як на розвагу :-)

Profeo за перший в Україні Social Media News Release та першу успішну програму для блогерів.

Mapia - за передноворічні подарунки.

Рабенза можливість вкотре переконатися: правильний PR – працює правильно!

real,- за те, що навчили нас триматися у напрузі та не розслаблятися за жодних умов.

Київстар – за те, що надали нам можливість відчути задоволення від реалізації нових і складних проектів, і перевершити навіть свої найсміливіші сподівання

Arzinger – за те, що дали нам зрозуміти наші межі і перевершити їх :-)

Western Union – за послідовність, надійність і постійність, а також за розуміння нашого бізнесу.

AviaSolutionGroup – за можливість з невеликого інформаційного приводу зробити велику новину.

«Вільнюс – культурна столиця 2009» – за те, що подарували нам можливість реалізувати проект, який приніс нам першу PR-нагороду.

HiPP – за довіру і відвагу доручити нам найдорожче – репутацію продукту. За те, що дали можливість відчути вагу і значення кожної секунди у непростих обставинах.

ООН – за можливість зробити все можливе за не зовсім можливих умов.

Проект ЄС – за розуміння специфіки PR та цілковитій довірі професіоналізму команди.

Кубку Вадима Гетьмана – за розкішний інформаційний привід, який не залишився поза увагою журналістів, і незабутній час, проведений у яхт-клубі і під вітрилами.

Аеросвіт за чіткі критерії вибору агенції та за відверто щирий та захоплений feedback.

WantMoreза можливість випробувати себе на нових і малознайомих ринку продуктах та технологіях.

Я також хочу подякувати усім, з ким у нас з різних причин не склалася співпраця. Ви дали нам шанс випробувати свої сили, але ми цим шансом не скористалися. Дякуємо Вам за ці поразки: вони дали нам відчути, що вигравати все ж таки набагато приємніше.

Можливо, ми не щодня про це говоримо, але наша робота була б неможливою без підтримку нашого back-офісу, усіх тих, хто забезпечує порядок у документах, роботу техніки і зв’язку і, зрештою, пильнує, щоб в офісі було чисто і приємно.

І навряд чи ми б реалізували наші проекти без підтримки наших партнерів та підрядників. Дякуємо Вам за терпіння, розуміння і за те, наскільки добре і відповідально Ви робите свою роботу.

І, чи не найбільш важливе за все, що було сказано вище, я хочу подякувати Команді Nords PR Ukraine. Тому що Ви і є Nords PR Ukraine. Ви творите історію компанії, Ви викликаєте захват своїми ідеями, Ви завойовуєте довіру і вдячність Клієнтів, Ви виграєте тендери і нагороди, Ви реалізовуєте проекти, які потім обговорює ринок. Я розумію, що іноді це буває не просто, але я захоплююся Вашою наполегливістю, бажанням вчитися, глибоким інтересом до всього на світі, професійністю, активністю, небайдужістю, енергійністю.

Я впевнена, що це саме ті риси, які притаманні переможцям.

З Днем народження, Nords PR Ukraine!