У вівторок, 24-го березня, Відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні організував круглий стіл-презентацію з людиною, яка керувала онлайн-кампанію Барака Обами – Джо Роспарсом (кілька фото з заходу – на нашому екаунті на Flickr). Джо – співзасновник та партнер компанії Blue State Digital, яка спеціалізується на онлайн-кампаніях для політичних сил, неурядових організацій, обєднань громадян. До речі, раджу відвідати їх сайт, де можна знайти декілька дуже цікавих кейсів.
Слід віддати належне організаторам – за декілька днів перебування Джо в Україні він встиг провести зустрічі з студентами-журналістами, політиками, та онлайн-журналістами, блогерами та піарниками.
Хоч дехто з учасників вказував, що тема соціальних медіа та технологій була розкрита не повністю, я залишився дуже задоволений бесідою. Принципи, які виклав Джо Роспарс та якими користувався штаб Обами – прозорість та залучення, прийнятні (і необхідні) для будь-якій комунікації. Недарма AdAge нагородив Обаму титулом «Marketer of the Year 2008» )))
Не буду переказувати всю презентацію, відзначу лиш декілька фактів, що запам’яталися найбільше.
1) Онлайн-відео: штаб Обами зняв та виклав на YouTube близько 2000 відео, від агітаційних роликів до серйозних відео-роз’яснень радниками Обами про його позицію у різних галузях
2) Формулювання: коли його опоненти говорили про плани зібрати Х мільйонів доларів, компанда Обама ставила перед собою завдання зібрати пожертви від Х мільйонів громадян (до речі, 500 мільйонів доларів – 2/3 всієї зібраної суми – люди пожертвували онлайн, і середня сума переказу була 80 доларів)
3) Empower your followers: Джо Росперс наводив вражаючу статистику про кількість телефонних дзвінків, особистих зустрічей та заходів, які організували та провели прихильники Обами, яким дали доступ до онлайн-ресурсів, інформаційних матеріалів та баз даних. Всі ініціативи прихильників, в свою чергу, підтримувалися штабом (так, побачивши відоме відео Yes I Can, змонтоване will.i.am, штаб миттєво розіслав посилання мільйонам прихильників Обами, які надали свої адреси).
4) Інтеграція онлайн та офлайн-активностей: після кожної зустрічі обов’язково збиралися онлайн-контакти учасників, і спілкування продовжувалося з ними в онлайні. А з веб-сайту та онлайн-спільнот завдяки mash-up з Google Maps користувачі могли дізнатись, коли у їх місті/районі відбуватиметься наступний захід на підтримку Обами, тренінг для волонтерів або інші події.
А ось декілька посилань по темі, де дуже детально розбираються техніки та інструменти онлайн-кампанії. Раджу пост David Meerman Scott «Ten marketing lessons from the Barack Obama Presidential campaign», “Barack Obama’s Ultimate Guide to Marketing: How he Used Internet and Social Media to Become President-Elect”, “TOP 5 BARACK OBAMA’S VIRAL MARKETING - The best 360° campaign of the year”.
На фоні цього цікаво буде почитати і обговорення онлайн-активності українських політиків: Надія Баловсяк пише про захоплення політикуму Твітером, на PrWeb.com.ua обговорюють сайт-соціальну платформу Арсенія Яценюка, Максим Саваневський пише про враження від персональних сайтів Яценюка та Грищенка.
А що ви думаєте про перспективи нових медіа в українській політиці?
